[ratings]
Megmutatom, hogyan használd a Rank Tracker helyezés vizsgáló eszközét. A Google helyezés ellenőrzés egy alap dolog a keresőoptimalizálásban. Az egyes SEO módosítások után meg kell nézni, hogyan változtak a helyezéseid. A SEO PowerSuite programcsomag első szoftvere ebben tud segíteni, és már magyar kezelőfelülettel is használhatod.
A Rank Tracker egy professzionális helyezés vizsgáló és kulcsszó kutató, elemző szoftver. Rengeteg beállítási lehetőség van, de most csak azokon megyünk végig, amik a pontos helyezés méréshez és követéshez kellenek. Írok pár mondatot az alapokról is, amik szükségesek a munkafolyamat elvégzéséhez.
Miért kell szoftveres Google helyezés ellenőrzés?
Azt már írtam a keresőoptimalizálás alapok cikkemben, hogy a Google a tökéletes keresőt akarja megcsinálni. Ez akkor valósul meg, ha a megfelelő helyen a megfelelő személynek mutatja meg a megfelelő találati listát, ha egy bizonyos kulcsszóra keres. – Ez a mondat jó hosszúra sikerült. – Nézzük egyesével, miről van szó.
Megfelelő helyen = Ha Szegeden keresel fogorvot, akkor ne Budapesti fogorvosok legyenek a Google elején.
Megfelelő személynek = Ha sokszor nézel meg egy oldalt, akkor azt megjegyzi a Google. Az általad sokat látogatott weboldalak előrébb vannak, mint azoknál, akik ezeket még nem nézték meg. (Ezért tud nagyon torzulni a találati lista, ha sokszor keresel rá a saját oldaladra, hogy hol van a Google-ben.)
Megfelelő találati lista = Ha valaki a „Logan” kulcsszóra keres, akkor az lehet egy autótípus, vagy egy Marvel filmcím, a Farkas utolsó része. (Ebben az esetben tudja a Google, hogy ha előzőleg filmekre kerestél, akkor melyik találatokat kell megmutatnia.)
Azt pontosan nem lehet tudni, hogy a Google milyen módszereket használ a beazonosításodra. Valószínűleg több tucat “trükkje” van rá.
Ha IP címet váltasz, törlöd a gépedről a Cookie-kat és „Új privát ablakban” böngészel, még akkor is biztosra veheted, hogy valamilyen szinten a Google beazonosított.
Mindenki egyénre szabott találati listát kap! És itt jön a képbe, hogy miért kell szoftveres helyezés vizsgáló.
A legnépszerűbb helyezés vizsgáló programokban meg tudod adni, hogy milyen feltételekkel keressen rá a program a találati listában egy kulcsszóra.
Például:
- A keresést végző személy milyen ország és városban tartózkodik?
- A keresést végző személy mobiltelefonon vagy asztali gépen végzi a keresést?
- A személy rákeresett már erre a kulcsszóra többször, mert érdekli, vagy mert nem találta meg amit keresett?
- A személy milyen jellegű előzetes kereséseket végzett? (Logan példára visszautalva, előzőleg a Dacia modellekre, vagy filmszereplőkre keresett?)
- Adjon-e a találati lista más nyelvű találatokat, vagy csak magyart? (Például a SEO PowerSuite Rank Tracker programjára rákeresve listázza-e a Google a külföldi cikket vagy csak a magyar találatokat mutassa.)
…és így tovább lehet sorolni!
Meg kell határoznod, hogy az a személy, akinek készíted a weboldalad, hol tartózkodik. Országosan elérhető vagy régióknak, városhoz köthető a weboldalad tartalma, szolgáltatása. Olyan témában készítesz weboldalt, amire egyszer keres rá az ember (kulcsmásolás, duguláselhárítás) vagy olyanra, amit naponta vagy hetente beír a keresőbe (időjárás, tv műsor vagy, ha optimalizálsz akkor a keresőoptimalizálás).
Pontosan meg kell határoznod a keresést végző személy paramétereit, és ez alapján kell beállítani a weboldal helyezés ellenőrző szoftvert.
Ha ezt a lépést kihagyod, akkor könnyen abba a hibába eshetsz, hogy a Google elején látod a kiválasztott kulcsszót, viszont egyetlen látogatód se lesz rá. Ezt rendszerint akkor lehet tapasztalni, ha nem abban a városban dolgozol ahol a weboldal szolgáltat és túl általános a kulcsszó.
Például:
Szegedi cég végzi a keresőoptimalizálást egy Budapesti kulcsmásolással foglalkozó cégnek. A kulcsszó: kulcsmásolás. A Szegedi cég nem pontosan állítja be a helyezés vizsgáló programot, vagy rosszabb esetben csak „Új inkognitóablak”-ban nézi a helyezés mozgást, és ez alapján számláz.
Kulcsmásolásra Budapesten sokkal többen keresnek és nagyobb a verseny. Szegeden ugyanerre kevesebben. A Szegedi ellenőrzéskor azt látod, hogy már Google 1. helyen vagy, amikor Budapesten még csak a 32.-en.
Ha a Google találati lista helyezés ellenőrzése pontos szoftveres méréssel történik, ez nem eshet meg veled.
Megadod a programnak a paramétereket. Úgy nézze a találati listát mintha a keresést végző személy Budapesten volna, és ne legyenek keresési előzmények, mivel a kulcsmásolásra nem szokott senki napi szinten rákeresni.
A mai napig folyamatosan vitáznak Facebook keresőoptimalizálás csoportokban, hogy ez és ez, erre és erre, itt és itt van. Persze, mindenkinek igaza van, mivel a Google mindenkinek a saját paraméterei alapján módosította a találati listát. – Ebben az esetben az a megoldás, hogy használsz egy helyezés vizsgáló, ellenőrző szoftvert és beállítod a célszemély paraméterei alapján. Azonnal fogod látni, hogy a keresést végző személy milyen találati listát lát attól függetlenül, hogy te hol tartózkodsz.
Összegzés a cikkhez
A cikk teljesen körbejárta a szoftveres helyezésmérés elméleti és gyakorlati részét.
- Megismerted a SEO PowerSuite helyezésmérő szoftverét.
- Adtunk egy magyar nyelvi fájlt a szoftver kezelőfelületéhez, így már könnyedén fogod tudni használni.
- Most már azt is tudod, mire kell figyelned, ha méred a saját helyezéseidet.
- A maradék kérdéseket megválaszolta a cikkben lévő 20 perces videó.
– Nincs más hátra, mint előre. :) Most már pontosan be tudjátok mérni a helyezéseiteket.
Szia Csaba,
a globális beállításnál a Safe Query Mode nálam nem választható opcióként, teljesen szürke a sor.
Mi a teendő?
Ez a mód, ha jól emlékszem csak a Pro és Enterprise verzióban van benne. Valószínűleg az a baj, hogy az ingyenes verziót használod. Ez egy haladóbb beállítás, kényelmi opció ami csak a fizetősben van benne.
Bocsánat, nem kaptam értesítést, hogy válaszoltál. Igen, az ingyeneset használom. Ebben csak egy versenytársat tudok hozzáadni, a keresések száma rész sem látható, és akkor ezek szerint még más funkciók sem fognak működni. Elképzelhető, hogy azért az ingyenes verzióval is tudok valamilyen szinten dolgozni, vagy be kell ruházni 400 USD-t?
Sokkal több mindent meg tudsz csinálni a fizetőssel. Elég egyszerre egy programot megvenni, azt amit épp használsz. Különben sok minden elérhető az ingyenesben is, leginkább azok nem amik a kényelmet szolgálják.