[ratings]
A keresőoptimalizálás sikere nagyban múlik azon, hogy milyen linkek mutatnak a weboldaladra. Ezeket a linkeket hívjuk backlinkeknek. Ha ez a linkhálózat egy picit is spam jelleget mutat, akkor a Google első helyének a megszerzése sem fog összejönni. Ebben az oktatóanyagban bemutatom a SEO SpyGlass backlink ellenőrző funkcióját. Ha elolvasod a cikket, akkor ezek után nem fog gondot okozni egy backlink elemzés elkészítése, és a linkhálózat korrigálása SEO szakember segítsége nélkül.
Ebben a cikkben végig megyünk a teljes backlink elemzés folyamatán. Megismered az alapfogalmakat, amik szükségesek a méréshez. Bemutatom neked a SEO SpyGalass linkelemző eszközt, és beállítjuk, hogy a mérés során használható adatokat kapj. Megmutatom azokat az értékhatárokat, amiket ha átlépsz, akkor nem előre halad a weboldalad a Google találati listájában, hanem visszafele.

SEO SpyGlass konkurencia linkhálózat, és backlink ellenőrző eszköz.
Érdemes rászánni az időt erre a szakmai cikkre, mert a keresőoptimalizálás sikere nagyban függ a weboldaladra mutató linkek összetételétől, és az sem elhanyagolható tény, hogy rengeteg pénzt tudsz magadnak megspórolni, ha ezt nem egy SEO szakember fogja neked megcsinálni.
Összegzés a backlinkelemzés szuperposzthoz!
A backlink hálózat optimalizálása az egyik legfontosabb dolog, ha egy Google helyezés megszerzése a cél. Fontos ez a feladat akkor is, ha linképítésre szánjuk magunkat. Ha nincsenek meg ezek az információk, és elborul a linkhálózat kényes egyensúlya, akkor nagyon sokáig nem jutunk a Google elejére. Rosszabb esetben úgy is járhatsz, mint az oldal tetején látható példában szereplő weboldal.
A SEO SpyGlass backlink ellenőrző eszköze ennek a részfeladatnak a kivitelezésében tud nagyon nagy segítséget nyújtani, főleg akkor, ha úgy használod, ahogy én bemutattam. Pontos adatok alapján tudsz dolgozni, és döntéseket hozni, amik nem fogják veszélyeztetni a weboldalad egészségét.
Ha mással csináltatod a linképítést, akkor tartozol neki annyival, hogy a linkhálózatod rendbe legyen, mert ha egy eleve hibás backlink hálózatra kezdenek el építeni linkeket, akkor nagy baj is lehet, és általában ilyenkor a linképítő szakembert szokták szidni.
Könnyítsd meg a magad és a linképítő munkáját, hogy egy tökéletes backlink hálózattal rendelkező weboldallal kelljen dolgozni. Így éred el leghamarabb a Google első helyét!
Ez a cikk is körülbelül 5.000 szó lett, amiben megpróbáltam nagyon alaposan körbejárni a témát, hogy minden apró részlet tisztázásra kerüljön. Ha mégis maradtak kérdéseid, tedd fel itt a poszt alatt, vagy a zárt Facebook csoportunkban!
Használjátok, haszonnal ezt a szakmai cikket!
Sziasztok,
A “page not found”, “link is missing” törölhetőek?Nem lesz baj belőle? Jó sok van belőlük. Lényegében 811 baclink pageből 57 backlinks van amiből “dofollow” 43 backlinks..Amúgy a cikk alapján jó monden értékem…
Ha gondolod törölheted a “page not found”, “link is missing” linkeket, de nincs jelentősége. Az egyiknél már nem létezik az oldal ahol volt a link. A másik esetben pedig nincs ott a link. Ahol nincs ott a link, azokat érdemes vizsgálni, mert onnan kaptál linket viszont valamiért törölték.
Szia Csaba!
Szoftver segitsével tudok olyan pl. Linkkatalógus vagy olyan weboldalt keresni ahol dofollow az értéke? Ha nem akkor milyen más alternatíva van?
Köszönöm és sokat megértettem a program működéséről.
Zoltán
Ez a szoftver csak arra alkalmas, hogy vagy a saját weboldaladra, vagy a konkurensed weboldalára mutató linkeket megkeresse és kiértékelje.
Ha az a kérdés, hogyan szűrd ki azokat a linkkatalógusokat ahol a teljes értékű linkek vannak, azaz dofollow linkek, akkor azt Backlink Profil => Backlinks szekcióban találod és ott ki tudod választani, hogy csak a dofollow, teljes értékű linkeket mutassa.
Ha az a kérdés, hogy építenél linket és katalógusokat akarsz keresni, amik dofollow linket adnak, akkor azt kétféleképpen tudod megoldani.
1) Vagy rákeresel ezzel a szoftverrel a konkurensed backlink hálózatára, és a fenti módon szűröd a dofollow linkeket, és így már tudsz válogatni azok közül az oldalak közül, ahová be tudsz kerülni.
2) A SEO PowerSuite programcsomagnak van egy másik szoftvere a LinkAssistant, ezt szoktuk linképítéshez használni. Ehhez jön majd egy cikk, mert elég sok mindent tud, de addig is szétnézhetsz benne. Ezzel a szoftverrel elég sokféleképpen tudsz olyan weboldalakat keresni, ahová kikerülhet az oldaladra mutató link.
Ezeknek nézz utána, és ha valami még nem érthető, akkor kérdezz. Szívesen válaszolok.
Csaba
Csaba, köszönöm a gyors választ, értem egyenlőre az első opciót használom és maradok is ennél. Még csak most kezdtem el,. írtam pár blogot is, várom a hatását.
Üdv,.
Zoltán